4 КВІТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З ПИТАНЬ МІННОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Яворницька селищна рада, опубліковано 04 квітня 2025 року о 11:20

Знання – це сила. А знання з мінної безпеки під час воєнного стану – це суперсила! Українські землі буквально всипані ворожим брухтом. Бойові частини ракетних снарядів, протитанкові, мінометні міни, «Пелюстки»…Вони мають різний колір, розмір, спосіб детонації, радіус дії. Їх обʼєднує тільки одне: всі вибухонебезпечні предмети становлять загрозу здоров’ю та життю людей!

Сьогодні Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Це ще одна нагода нагадати правила поводження з підозрілими предметами, адже попри численні інформаційні компанії знову і знову надходять звістки про нові жертви.

Станом на 1 квітня 2025 року з початку повномасштабного вторгнення сталося 813 нещасних випадків, пов’язаних з мінами чи вибухонебезпечними предметами, у яких постраждали 1160 цивільних осіб, 336 з них загинули. Це —- дані секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності (НОПМД) і вони красномовно свідчать про те, що інформування населення з мінної безпеки ніколи не буде достатньо.

Важко бачити й чути про людей і сім’ї, чиї близькі, особливо діти, втратили життя або здоров’я через цікавість чи ігнорування настанов фахівців. А ті, кому пощастило вижити після нещасного випадку, отримують тяжкі фізичні та нерідко психологічні травми на все життя.

У зоні ризику — звичайні цивільні: безробітні, які збирають металобрухт по посадках, фермери, які працюють у полях, працівники критичної інфраструктури, студенти та діти, які граються на вулиці, водії, які користуються другорядними дорогами.

Правила мінної безпеки не є чимось новим. Вони були розроблені й доведені до громадськості вже давно: як для дітей, так і для дорослих. Але, через велику кількість трагічних випадків, які трапляються в Україні, ці правила вдосконалюються. Тому, якщо побачили незнайомий предмет – виконуйте 3 прості кроки:

1. Не чіпай  ні руками, ні ногами, ні палицею!

2. Не підходь!

3. Телефонуй 101,112 чи 102.

Ризик опинитися поруч з вибухонебезпечним предметом – реальний та дуже вірогідний. Особливу загрозу зараз становлять саморобні вибухові пристрої. Тому всім потрібно дивитися не тільки під ноги, але і по сторонах, як, хто себе поводить. 

Небезпеку можуть нести й пакунки, іграшки, коробки цукерок, мобільні телефони, кинуті у громадських місцях —на лавці, дитячому майданчику чи в транспорті. 

Увагу та спостережливість слід тренувати постійно, адже війна в країні продовжується 

Якщо ви побачили предмет, який не лежав раніше на певному місці або за логікою не мав би там знаходитись – не підходьте, не чіпайте, викликайте 101!

Бережіть себе та своїх близьких, а фахівці розберуться з вибухонебезпечними предметами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux