Безбар’єрність — це більше, ніж доступні пандуси або широкі дверні проходи. Це про створення суспільства, де кожна людина, незалежно від віку, фізичних можливостей, статі чи соціального статусу, може реалізувати свої громадянські права та амбіції.
З 19 по 25 травня в Україні вперше проводиться Національний тиждень безбар’єрності, ініційований Першою леді Оленою Зеленською. Це важливий крок до того, аби зробити безбар’єрність нормою повсякденного життя.
У нашій громаді також долучилися до цієї ініціативи. 21 травня 2025 року в КУ «Центр надання соціальних послуг Яворницької селищної ради» відбувся захід «Година безбар’єрності», де працівники Центру разом із запрошеними гостями обговорили поняття бар’єрів — фізичних, просторових, економічних, освітніх та суспільних. Такі бар’єри виникають у житті людей з інвалідністю, літніх мешканців, молодих батьків з візочками чи навіть просто тих, хто живе в сільській місцевості.
Під час заходу учасники переглянули пізнавальний серіал про безбар’єрну грамотність і ознайомились з цінностями із «Довідника безбар’єрності». Мета таких ініціатив — підвищити обізнаність мешканців громади про важливість рівних можливостей і показати, що кожен із нас може бути частиною змін.
Безбар’єрність — це не про окремі зусилля, а про спільну відповідальність. І чим більше ми залучаємося до змін, тим швидше наше суспільство стане по-справжньому відкритим, інклюзивним і справедливим.
На рівні громади ми вже активно працюємо над тим, щоб зробити наш простір більш дружнім до кожного: оновлюємо укриття у школах, розвиваємо інклюзивну освіту, ліквідуємо фізичні перепони на шляху до важливих установ. Безбар’єрність — це не абстрактна мета, а конкретні дії, які ми здійснюємо разом.
Запрошуємо всіх мешканців долучатися до створення безпечного і рівноправного середовища. Адже безбар’єрність — це про повагу, гідність і турботу. І лише разом ми зможемо побудувати громаду, комфортну для всіх.